Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Vunki Mano! Loometalgud

oktoober 13, 2023 @ 8:00 e.l.oktoober 14, 2023 @ 5:00 p.l.

13.-14.10 ootame teid Parksepa Keskkooli Vunki Mano loometalgutele.

Loometalgud ehk kogukonna häkaton on koosloomise vorm, mille tulemusena tekib ühine vaade kogukonna probleemidele ja nende innovatiivsetele lahendustele. Kogukonna liikmetele on loodud ühine aeg ja ruum 48h jooksul kogukonna kitsaskohtade ja lahenduste kallal töötamiseks. Töö toimub meeskondades, kes on kogunenud ühise probleemi raamistikus. Loometalgudel kohtuvad kodaniku, ametniku, ettevõtja ja eksperdi vaade. Erinevate inimeste lähtekohtade ja kogemuse kaudu sünnivad (uued)tugevamad võrgustikud, laiem kandepind probleemile ja innovatiivsed lahendused.

Loometalguid võib nimetada ka sotsiaalseks häkatoniks, sest algupärane idee pärineb tehnoloogi-, digi- ja IT-maailmast. Nendel tehnoloogia-, disaini- ja tarkvaraarendussprintidel luuakse 48 tunni jooksul uuenduslikke ideid ja rakendusi igapäevaelu paremaks muutmiseks.

Sotsiaalsel häkatonil töötatakse kogukonna teenuste/toodete uudsete lahenduste heaks, silmas pidades kogukonna huvisid ja kasu. Tulemuseks on just selle piirkonna inimeste huvidele vastav teenus/toode, mille loomisse ollakse ise panustatud. Loometalgute peamisi kasusid kohalike inimeste jaoks on uute ja tugevamate võrgustike sidemete tekkimine.

Details

Start:
oktoober 13, 2023 @ 8:00 e.l.
End:
oktoober 14, 2023 @ 5:00 p.l.

Venue

Parksepa Keskkool

Liida oma sündmus HaridusFesti programmi SIIN.