Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Võru maakonna haridusvaldkonna ettevõtlus- ja karjääriõppe inspiratsioonipäev

august 29, 2023 @ 11:30 e.l.6:00 p.l.

✳️ 29.augustil toimuva Inspiratsioonipäeva fookuses on õppijate ettevõtlus – ja karjääripädevuste toetamine – nii ainetes lõimituna, ülekoolilistes tegevustes kui õppijate enda enesearendamise võimalusena.
MIKS? OECDE uuringud näitavad, et on otsene seos koolis läbiviidud karjääripädevuste toetamisel õppe (ja meie haridussüsteemis ka ettevõtlusõppel) ning inimese edasise toimetuleku vahel. Karjäärispetsialistidele ei ole harvad olukorrad, kus noor ütleb, et ta ei saa aru, miks ta koolis õppima peab, sest „seda ei ole mul ju igapäevases elus vaja“. Seega mida täpsemini noor mõistab, mis kasu toob matemaatikast arusaamine või keeleoskus või oskus oma ideest vajadusel igal hetkel ettevõtlus vormida ning kus seda kõike tulevikus vaja läheb, seda motiveeritum ta on koolis pingutama. Iga aineõpetaja, huvijuht ja muu haridusvaldkonnas töötaja saab omalt poolt noori toetada väikeste sammude abil, kasvatades positiivset suhtumist õppimisse.
✳️Praktilised metoodikad ja uued õppematerjalid mängudest õpikuteni nii lasteaiaõpetajatele, aineõpetajatele kui ka karjääri -või ettevõtlusõpetajatele ja huvijuhtidele. Oodatud on ka õppeasutuste juhid, kes päeva lõpuks saavad ainest oma koolis ettevõtlus- ja karjääripädevuste süsteemseks toetamiseks.
Hea võimalus kohtuda enne õppeaasta algust kolleegidega ja planeerida ka ühiseid tegevusi.
Kava täpsustub suve jooksul.
Üritus koos toitlustusega on osalejatele tasuta Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programmi poolt Euroopa Sotsiaalfondi toel. Kaaskorraldajad: Võrumaa Arenduskeskus, Võru Kesklinna Kool.

Details

Date:
august 29, 2023
Time:
11:30 e.l. – 6:00 p.l.
Website:
https://www.facebook.com/events/1213120629387167

Venue

Võru Kesklinna Kool

Liida oma sündmus HaridusFesti programmi SIIN.